Liberecký deník - Hospic se peněz od Libereckého kraje stále nedočkal

26.06.2009 00:00

Liberecký kraj - Výběr položek, které získaly peníze z přebytku hospodaření, kritizovala také opozice. 'Z těch devatenácti milionů se v drtivé většině podpořily záležitosti, které jsou mnohem méně důležité než hospic, ' podotkl například lídr Starostů pro Liberecký kraj Martin Půta.

Za obzvláště pikantní označují opoziční zastupitelé z řad Starostů bod, podle kterého půjdou tři miliony korun do kapsy společnosti S Group. Cílem bude propagace Libereckého kraje na Městském stadionu v Liberci. 'Možná, kdyby řekli na rovinu, že si kupují skybox, tak by nás to urazilo méně, ' okomentoval tento krok s nadsázkou Martin Půta. Podle něj funguje v krajském vedení určitá dvojkolejnost. 'V ideových záležitostech funguje koalice ČSSD s komunisty, ale v ekonomických zájmech se ČSSD blíží spíše k ODS, ' podotkl Půta. Starostům se nelíbí ani 1 800 000 korun na kulturní akci Dvořákův festival 2009. 'Proti akci jako takové samozřejmě nic nemáme, jde však o to, že podobná a podle mého názoru i o něco významnější akce Lípa Musica dostala pouze sto padesát tisíc, ' vysvětlil zastupitel Pavel Žur. Hospic se na závěr včerejšího jednání přece jen dočkal naděje. Zastupitelé totiž jednohlasně schválili návrh předložený komunisty, který by měl konečně přinést první konkrétní kroky. 'Minulé zastupitelstvo vyjádřilo projektu podporu, ale od té doby není žádný konkrétní výstup. To bychom měli napravit, ' řekl zastupitel za KSČM Miloš Tita.

(av)
Liberecký deník - 24.6.2009